Witamy wszystkich bardzo serdecznie na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszynach

Regulamin Ogólnopolskiej Akcji MEN „Ćwiczyć każdy może” Organizowanej w ramach Roku Szkoly w Ruchu.

Kolejny obszar to - pozalekcyjne zajęcia sportowe (obszar nr 5)
SCENARIUSZ ZAJĘĆ - RUCH W SZKOLE / PRZEDSZKOLU
- OBSZAR NR 5 POZALEKCYJNE ZAJĘCIA SPORTOWE

1. AKCJA

W dniu 26 lutego 2014 odbyły się w Zespole Szkól Publicznych w Olszynach międzyklasowe gimnazjalne zawody w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt. W rywalizacji wzięło udział cztery klasy gimnazjalne: Ia, Ib, II, III. Wśród chłopców zwyciężyli uczniowie klasy III, drugie miejsce zajęli chłopcy z klasy II, trzecie z klasy Ib, natomiast czwarte miejsce przypadło uczniom z klasy Ia. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy III, drugie miejsce zajęły dziewczęta z klasy Ib, trzecie miejsce dla klasy Ia, zaś czwarte miejsce przypadło dziewczętom z klasy II. Uczestniczące w zawodach zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.

2. AKCJA

W dniu 28 lutego 2014 odbyły się w Zespole Szkół Publicznych w Olszynach gminne zawody w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt. Udział wzięło łącznie 5 szkół: Szkoła Podstawowa z Olszyn, Szkoła Podstawowa z Rzepiennika Suchego, Szkoła Podstawowa z Rzepiennika Biskupiego, Szkoła Podstawowa z Turzy, Szkoła Podstawowa z Rzepiennika Strzyżewskiego. W kategorii dziewcząt zwyciężyły uczennice z Olszyn w składzie: Julia Bąk, Natalia Bąk, Weronika Bąk, Aleksandra Dziuban, Faustyna Kokoszka, Klaudia Rąpała, Wiktoria Rąpała, Aleksandra Walaszek, Natalia Wantuch. W kategorii chłopców zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Turzy. Zwycięzcy otrzymali puchary, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zawody przebiegały w miłej atmosferze.

3. AKCJA

W dniu 20 marca 2014 odbyły się w Zespole Szkół Publicznych w Olszynach zawody gminne w mini piłce ręcznej. W zawodach wzięło udział zaledwie dwa zespoły w kategorii chłopców i dziewcząt (Szkoła Podstawowa z Olszyn oraz Szkoła Podstawowa z Rzepiennika Biskupiego). Wśród chłopców zwyciężyli uczniowie z Olszyn w składzie: Maciej Rąpała, Miłosz Mikos, Mateusz Dziuban, Jakub Bąk I, Tomasz Karaś, Szymon Rąpała, Arkadiusz Zając, a u dziewcząt po zaciętym meczu lepsze okazały się uczennice z Rzepiennika Biskupiego.

I ostatni obszar to – zajęcia niezorganizowane (obszar nr 7)
SCENARIUSZ ZAJĘĆ – RUCH POZA SZKOŁĄ / PRZEDSZKOLEM
OBSZAR NR 7 - ZAJĘCIA NIEZORGANIZOWANE.

W miejscowości Olszyny prężnie działa Klub Sportowy LKS OLSZYNY (strona internetowa www.lksolszyny.futbolowo.pl), który skupia pod swoimi „skrzydłami” juniorów młodszych w tarnowskiej II lidze. W rozgrywkach biorą udział chłopcy z klas I-III gimnazjum. Po rundzie jesiennej zajmują drugie miejsce za zespołem z Wojnicza a uczeń III klasy gimnazjum Michał Ryndak z 12 trafieniami jest królem strzelców. Dzięki grze w klubie uczniowie z gimnazjum rozwijają swoje umiejętności piłkarskie, czynnie angażują się w sport, promują swoją miejscowość w regionie.
W dniu 22 marca 2014 rozegrali pierwszy sparing z Olszynką Ołpiny przed rundą rewanżową.